Holandia – Amsterdam – Noordwajk 

czyli Holandia w 3 dni

Amsterdam to super wypad na weekend. To miasto pełne rowerów i kanałów. Podobało nam się to ze Amsterdam nocą tętni życiem. Każda kawiarnia i inne Coffee shopy sa przepełnione ludźmi, którzy są bardzo mili i otwarci na turystów.  Ponadto Holandia to państwo kolorowe i przepełnione tulipanami nawet w Amsterdamie można spotkać je na na każdym kroku, Holandia jest jednym największych producentów tulipanów na świecie można je spotkać w każdym kolorze tęczy. Holandia ma tez dużo atrakcji do zaoferowania, oczym dopiero dowiedzieliśmy się na miejscu. W Amsterdamie w całym miescie można zobaczyc muzea i wystawy sera, tulipanów a nawet jest muzeum marihuany i haszyszu. Wiec każdy znalazł cos dla siebie by zobaczyć. Dlatego to nas najbardziej urzekło bo każdy zobaczyl to co go interesowało najbardziej.  No i oczywiście z czym nam się kojarzyl wyjazd do Holandi, oczywiście z Wiatrakami. Niestety nie ma już ich tak dużo jak kiedyś ale w Amsterdamie Wiatrak o nazwie Molen van Stolen jest udestępniony dla turystów. I jest to super atrakcja dlatego ze zawsze każdy kojarzyl Holandie wlasnie z wiatrakami nie na darmo Holendrzy wymyślili swieto wiatraka którą obchodzą 11maja. 

Do Noordwajku pojechaliśmy po nic innego jak odpocząć na plaży, gdzie naprawdę da się wypoczać było dużo knajp przy plaży. I dobre jedzenie oczywiście nie mogliśmy nie sprobowac przysmaku jak to mowia polsko holderskiego czyli  śledzia w bułce, co było tak pyszne ze wracaliśmy po więcej. 

Oprócz tego, był przepiekny targ nie opodal morza gdzie można było kupic wszystko od jedzenia po meble, co mi się tez podobalo ze ludzie nie byli natarczywi kiedy się podchodzilo do stoisk i nie bombordowali cie pytaniem czy w czyms pomoc itp. Dzien zakonczylismy na plazy odpoczywając.